Bu proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti
tarafından finanse edilmektedir.

Denizli Mermer Sektörünün Kaliteli Mesleki Eğitim İhtiyacına Çözüm için Ortak Adımlar
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER
Proje Ortağı  

Projede ortaklık için el sıkışılan mesleki ve teknik eğitim lisesi, Denizli Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’dir. Proje kapsamında, proje ortağının bünyesinde halihazırda uygulanan modül programlar temel alınıp, Denizli mermer sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda içeriği geliştirilip güncellendi, bir nevi yeniden tasarlandı. Proje ortağı, gerek sahip olduğu altyapı ve uzmanlık gerekse kurumsal deneyimi ve eğiticilerinin bilgi birikimiyle bu projeye önemli katkı sağladı. Okulun eğiticileri ve yöneticileri tüm yetkinliklerini projeye açarken, bir yandan sektörle etkileşime geçip, hem modüllerin iyileştirilmesi hem de uygulanması aşamalarında daha faydalı olmaları için özel donanım kazandırıldı. Tüm bunların yanı sıra, proje ortağı, projenin özellikle üzerinde durduğu mesleki ve teknik eğitimin farkındalığının ve tercih edilirliğinin artırılması konusunda aktif görev üstlendi.

Proje ortağının dışında proje boyunca katkılarını esirgemeyen, birlikte yol alınan proje iştirakçileri de mevcuttu. Denizli Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği, Başaranlar İnşaat Malzemeleri Tic. ve Sanayi A.Ş., Kömürcüoğlu Mermer, Tarım Ürünleri Sanayi Tic. A.Ş. ve Konmak Konyalılar Makina İmalat San. ve Tic. A.Ş.

Projenin ortağı ve her bir iştirakçisiyle oluşturulan bu çoklu yapı, projenin hedeflerine ulaşmasında büyük pay sahibi olmuştur.

Kamu Spotu
Projenin Öyküsü
Nitelikli İşgücü İhtiyaç Analizi
Proje Kitapçığı
Proje Broşürü
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER
                             
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04